تاثیر فیلتر هوا

مدیر سایتمدیر سایت
918 بازدید
تاثیر فیلتر هوا

 تاثیر فیلتر هوا در تصفیه هوای خروجی از کارخانجات و آلودگی های محیط زیست

به طور کلی میزان تاثیر فیلتر هوا در تصفیه هوای خروجی کارخانه ها به کیفیت فیلتر مورد استفاده بستگی دارد. فیلتر ها از جمله تجهیزاتی هستند که امروزه استفاده از آنها در صنایعی از قبیل صنایع پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی و همچنین خودرو ها که پسماندهای مضر تولید می کنند، امری ضروری به شمار می رود.
به طور کلی آلاینده هایی که امروزه از طریق کارخانجات وارد عرصه طبیعت می شوند به دو صورت گاز و مایع هستند.
این آلاینده ها سبب می شوند که مشکلات زیست محیطی تشدید شده و به این ترتیب سلامت تمامی جانداران از جمله انسان ها به خطر می افتد. به همین دلیل برای کاهش آلودگی هایی که از دودکش کارخانجات خارج می شود، از فیلتر استفاده می گردد. اما نحوه عملکرد فیلتر هوا چگونه است؟ تاثیر فیلتر هوا بر دود خارج از کارخانجات به چه میزانی است؟

تاثیر فیلتر هوا

انواع فیلتر هوا

همانطور که گفته شد، هر فیلتر متناسب با آلاینده ای که توسط کارخانجات تولید می گردد، طراحی می شود. به طور کلی هوای خروجی از کارخانجات به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند. هوایی که دارای گردوغبار کم است، هوایی که دارای گرد و غبار متوسط است و هوایی که گرد و غبار زیادی دارد.
به این ترتیب متناسب با این سه عامل، فیلتر هوای متفاوتی وجود دارد. که در ادامه توضیح هر کدام خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که مجموعه فیلتر هوا و محفظه آن تحت عنوان هواکش نیز شناخته می شود. مشاهده انواع فیلتر هوا در فروشگاه

  • فیلتر هوا مرطوب

یکی از انواع فیلتر هوا یا هواکش که کاربرد بسیار زیادی دارد، فیلتر یا هواکش مرطوب نام دارد. تاثیر فیلتر هوا مرطوب به حدی است که به راحتی می تواند هوایی با غلظت گرد و غباری کم را تصفیه کند.

  • فیلتر هوا ترکیبی

به جهت افزایش تاثیر فیلتر هوا بر روند تصفیه هوایی با گرد و غبار زیاد و متوسط، هواکش ها به صورت ترکیبی از روغن و سیلیکون ساخته می شوند. فیلتری که در این هواکش ها تعبیه شده است عمدتا از الیاف گیاهی، اسفنج ها و توری های فلزی ساخته شده است.

مقالات مرتبط:

 مزایای فیلتر در بیمارستان ها چیست و این فیلتر ها چه کاربردی دارند؟

 راهنمای خرید فیلتر صنعتی و نکاتی که پیش از خرید فیلتر باید به آنها توجه کرد.

تعویض فیلتر هوا

تاثیر فیلتر هوا بر تصفیه هوای خروجی از کارخانجات

به طور کلی به کارگیری فیلتر هوا موجب می شود که میزان آلودگی های محیطی به خصوص آلودگی هوا به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. کاهش این آلودگی باعث میشود که تا حد زیادی شرایط زندگی بهبود پیدا کرده و میزان بیماری های تنفسی کاهش پیدا کند. فیلتر ها عمدتا با جذب آلودگی و گرد و غباری که از دودکش کارخانجات خارج می شود، هوای پاک تر و سالم تری را وارد محیط می کند.
به طور کلی به منظور افزایش تاثیر فیلتر هوا بر تصفیه دود خروجی کارخانجات، کیفیت بالای فیلتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.علاوه بر آن انتخاب نوع هواکش نیز اهمیت بالایی دارد.
به طور مثال در کارخانجاتی که گرد و غبار و آلاینده بسیار زیادی را وارد جو کنند، از فیلتر های معمولی استفاده گردد، علاوه بر آن که فیلتر باید زود به زود تعویض گردد، هوای خروجی کیفیت مطلوب را نخواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید!
دسته بندی بلاگ فیلتر هوا صنعتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Call Now Button
ورود به سایت