میکرو فیلتر

میکرو فیلتر  وسیله ای است که برای کارهایی مثل تهویه هوا از آن استفاده میشود.
ریزآلاینده ها به کمک  میکروفیلتر تهویه شده و هوای اطراف با استفاده از قدرت این دستگاه، پاکسازی خواهد شد. در صنایعی مثل پتروشیمی باید از  میکرو فیلتر  برای تهویه هوا و موارد دیگر استفاده شود. قبل از خرید میکروفیلتر قیمت روز آن را از فیلتریار استعلام بگیرید.

نکات مهم در خرید میکرو فیلتر

اولین نکته در خرید میکروفیلترها، اهمیت بالای جذب مواد اطراف توسط این دستگاه می باشد. موادی که توسط این فیلترها جذب می شوند بسیار ریز بوده به حدی که به سختی می توان آن ها را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. بنابراین مهم ترین نکته در هنگام خرید، توجه به همین نکته می باشد. در درجه دوم شما باید به شرکت سازنده این فیلتر و رعایت استانداردهای لازم توسط این شرکت دقت داشته باشید. پس از توجه به این نکات باید دقت کنید که حتما فیلتر خریداری شده توسط شما، از ظرفیت خوبی برای تحمل فشار برخوردار باشد و در بالاترین حد گروه خود قرار داشته باشد.

مزایا میکروفیلتر

میکرو فیلتر  با تمام سیستم های گازی و فشرده سازگاری دارد و به خوبی می تواند با آن ها همکاری کند. قدرت جذب بسیار بالای  میکرو فیلتر  می تواند شما را شگفت زده کند، این دستگاه تا حدود ppm 3 قدرت جذب ذرات موجود در محیط را دارد.  تعویض  میکرو فیلتر  بسیار ساده می باشد و به راحتی می توان این دستگاه را در کمترین زمان نصب نمود.  فشاری که  میکرو فیلتر  می تواند تحمل کند و با استفاده از این فشار به فعالیت بپردازد، در محدوده بسیار بالایی قرار دارد. قدرت بالای  میکرو فیلتر  برای جذب کوچک ترین ویروس ها و باکتری ها، می تواند آن را به یک انتخاب خوب برای قرار دادن در اتاق عمل و بخش های حساس بیمارستان تبدیل کند.

انواع میکرو فیلترها

پری فیلترها، اولین دسته از میکروفیلترها هستند که برای جداسازی ذراتی به اندازه ۵ میکرون مورد استفاده قرار می گیرند.

میکرو فیلتر نوع x دسته ای از میکروفیلتر ها می باشند که برای جداسازی ذراتی به اندازه یک میکرون به کار برده می شوند.  

میکرو فیلتر  نوع y ذراتی به اندازه ۱/. میکرون را از هوای اطراف جدا می کنند. ذرات روغن شامل این دسته از میکروفیلترهای می شوند و به کمک این  میکرو فیلتر  از هوا جمع آوری می شوند.

میکرو فیلتر  نوع کربن اکتیو بسیار صنعتی تر بوده و برای جداسازی هیدروکربن ها از محیط اراف و هوا بکار برده می شود. قطر  ذراتی که این نوع فیلتر می تواند تهویه کند، ۰۱/. میکرون می باشد و نمی توان این ذرات با چشم مسلح در محیط اطراف مشاهده کرد. شما برای مشاهده کردن این ذرات حتما نیاز به میکروسکوپ های نوری خواهید داشت. ناخالصی های اطراف شما حتی می تواند به اندازه ذرات اتمی ریز باشند و به سختی با میکروسکوپ های الکترونی قابل مشاهده باشند. با توجه به این مساله شما باید از پیشرفته ترین و تواناترین نوع میکروفیلترها برای تصفیه و تهویه کردن هوای محیط استفاده کنید. تنها در این صورت می توانید ایمنی ۱۰۰ درصدی را تجربه کنید و با اطمینان کامل از سلامت محیط به فعالیت خود ادامه دهید.

میکروفیلترها را می توان به یک صورت دیگر نیز طبقه بندی کرد، بوشنی و فلنجی. این طبقه بندی سه نوع فشار کاری را شامل می شود و برای این که بهتر با این فشار کاری آشنا باشید، با ما همراه باشید.

میکروفیلتر ۰ تا ۱۶۰ بر، اولین دسته از این طبقه بندی می باشد که نهایتا تا ۱۶۰ بار می تواند فشار محیط را تحمل کند.

دسته بعدی میکروفیلتر ۱۶ تا ۵۰ بار است، این گروه توان تحمل ۵۰ بار را دارا می باشد و در این طبقه بندی در رتبه دوم قرار دارد.

دسته سوم میکروفیلتر ۵۰ تا ۳۵۰ بار است که با وجود قرار گرفتن در رتبه سوم می تواند محدوده فشار بیشتری را نسبت به گروه اول تحمل نماید.

ویژگی های میکرو فیلتر

ویژگی هایی که میتوان برای این دستگاه ذکر کرد عبارتند از:

آلومینیومی بودن پوسته این فیلتر سبب می شود تا احتمال پوسیدگی و زنگ زدگی این فیلتر به شدت کاهش پیدا کند.

وزن کم این فیلترها سبب می شود که فشار کمتری به این فیلترها وارد شود، در نتیجه احتمال آسیب به فیلتر بسیار پایین خواهد آمد.

نشانگر اختلاف فشار بر روی این فیلتر نصب می شود و قابلیت اندازه گیری دقیق فشار ورودی و خروجی را خواهد داشت.

سازگاری بسیار زیاد این فیلتر با انواع کمپرسورها سبب می شود که بتوانید آن را به عنوان سازگارترین فیلتر در نظر بگیرید.

تحمل فشار بالای این فیلتر ها سبب می شود تا بتوان به کمک آن ها صنایع مختلفی را اداره کرد و تهویه هوا این مراکز را بهبود بخشید.

مطابقت این فیلتر با استانداردهای جهانی، به علت دارا بودن تمامی شرایط مندرج در اساسنامه ذکر شده، سبب شده است تا این فیلتر را به عنوان معتبر ترین فیلتر معرفی کنند. استانداردهای لازم در این نمونه فیلتر کاملا رعایت شده و شما می توانید آن را از بهترین شرکت ها مثل شرکت ما خریداری کنید.

ویژگی جالب دیگر این فیلتر این است که سازگاری بسیار بالایی با روغن های کمپرسور دارا می باشد. دقیقا به همین علت کاربرد این فیلتر در صنایع مختلف، بسیار گسترده است و می توان آن را پر کاربردترین نوع فیلتر دانست.

یکی دیگر از ویژگی های این فیلتر، وجود شیر برقی اتوماتیکی است که با کمک آن می توان روغن موجود در این فیلتر را به طور کامل تخلیه کرد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *