فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوا کمپرسور که معمولا بر روی کمپرسور باد نصب می گردد وظیفه دارد تا از ورود هرگونه رطوبت اضافی و همچنین ذرات معلق مانند گرد و غبار و خاک به درون دستگاه جلوگیری نماید. استفاده از فیلتر هواکش با کیفیت با برند معتبر بازدهی دستگاه را بالاتر برده و عمر مفید کمپرسور نیز تا حدود زیادی افزایش پیدا می کند. قیمت روز فیلتر هوای کمپرسور را از ما استعلام بگیرید.

نکات مهم در هنگام خرید فیلتر هواکش کمپرسور

  • یکی از مهمترین مواردی که وقتی قصد خرید فیلتر باد کمپرسور را داریم باید به آن توجه کنیم سایز رزوه دستگاه مورد نظر ما می باشد که باید توجه کنیم که سایزر رزوه دستگاه ما چه عددی می باشد تا متناسب با آن یک فیلتر هوای کمپرسور مناسب خریداری نماییم.
  • همچنین لازم است تا داخل فیلتر باز شده و محتویات داخل فیلتر نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.هر چه حالت مارپیچی درون فیلتر بیشتر باشد این فیلتر به عنوان عایق صدای بهتری عمل کرده و به میزان بیشتری می تواند صدای دستگاه را از بین ببرد.
  • همچنین هر چه ابر به کار رفته در درون فیلتر هوای کمپرسور ضخیم تر و فشرده تر باشد این قطعه بهتر جلوی ورود ذرات معلق درون هوا را گرفته و در نتیجه نمی‌گذارد هیچ گونه جسم ریز اضافه وارد موتور کمپرسور دستگاه شود.

در نهایت باید بگوییم که باید در هنگام خرید این قطعه دقت لازم را به خرج دهید و به هیچ وجه از محصولات بی کیفیت و با قیمت پایین استفاده نکنید چرا که این قطعه به ظاهر ساده و کوچک می تواند تاثیر بسیار بالایی در کارایی دستگاه شما و همچنین به وجود نیامدن هزینه های اضافی برای دستگاه تان ایجاد نماید.

انواع فیلتر هوا کمپرسور

مهمترین کاربرد فیلتر هوای کمپرسور چیست؟

فیلتر هوای کمپرسور فواید بسیار زیادی دارد از فواید آن این است که به کار بردن این قطعه باعث می شود تا هرگونه شی خارجی به داخل دستگاه ورود پیدا کرده و ذرات معلق در هوا از طریق مسیر ورودی به درون دستگاه راه پیدا نکنند و جذب سطحی که قرار است بر روی آن کار انجام شود نگردند. همچنین در صورتی که از فیلتر هوای کمپرسور استفاده شود صدای کمپرسور که در حال فعالیت است بسیار کمتر می شود چرا که این قطعه همانند یک رسیور عمل میکند. همچنین پیشنهاد می شود در صورتی که شما از دستگاه در محیطی که گرد و غبار و ذرات معلق بسیار زیادی وجود دارد استفاده می کنید حتما هر ۶ ماه یکبار آن را مورد بازدید و عیب یابی قرار داده و در صورتی که ذرات مشاهده می گردد نسبت به تعویض آن اقدام نمایید تا عمر مفید دستگاه کمپرسور شما کاهش پیدا نکند. در حالت کلی باید بگوییم که فیلتر هوای کمپرسور انواع مختلفی دارد ولی تمامی آنها باعث کاهش صدا و همچنین جلوگیری از ورود ذرات اضافی به درون دستگاه می شوند.

تعویض فیلتر هوا کمپرسور

محل نصب فیلتر کمپرسور باد کجاست؟

بهترین مکان برای قرار دادن این قطعه قسمت روی موتور کمپرسور باد می باشد چرا که زمانی که موتور کمپرسور باد شروع به فعالیت می کند هوای ورودی بعد از عبور از فیلتر هوای کمپرسور به داخل موتور و درنهایت به داخل مخزن هدایت می شود. از جمله مهم ترین مسائلی که در زمینه نگهداری و حفظ هرچه بهتره پمپ باد دستگاه باید مد نظر قرار دهیم این موضوع می باشد که فیلتر هوای به کار رفته در کمپرسور کاملاً سالم بوده و هیچگونه ایرادی نداشته باشد. چرا که در صورتی که این فیلتر در مسیر خود هرگونه مسدود شدنی ببیند بر موتور دستگاه فشار زیادی وارد شده چرا که موتور دستگاه باید با فشار بسیار بالایی بتواند هوا را به داخل مخزن انتقال دهد. با توجه به همین موضوع لازم است تا هر چند ماه یک بار فیلتر هوای دستگاه مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد.

به عنوان مثال اگر شما در یک مکان از ابزار بادی استفاده می‌کنید که معمولاً در این مکان ها ریزگردها و ذرات معلق بسیار زیادی در هوا مانند گرده چوب وجود دارند لازم است تا ابر داخل فیلتر هوای کمپرسور هر چند روز یک بار شسته شود تا منافذ عبور هوا از آن به خوبی باز باشد تا هوا به راحتی به داخل موتور مورد مکش قرار گرفته و به داخل مخزن انتقال پیدا کند. در برخی مواقع اپراتور ممکن است دقت کافی به خرج نداده و فیلتر هوا مسدود گردد استفاده کننده بدون توجه به این موضوع به کار کردن با دستگاه ادامه دهد که این موضوع باعث فشار آمدن بسیار زیاد به موتور دستگاه و در نتیجه سوختن کامل موتور می‌شود که می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی برای شخص ایجاد نماید. تمامی دستگاه های کمپرسور بادی دارای فیلتر هوای کمپرسور می باشد که بر روی موتور دستگاه نصب می شوند همچنین یکی از راه های کاهش صدای کارکرد کمپرسور باد تعویض همین قطعه یعنی فیلتر هوا می باشد. در بازار قطعات صنعتی در کشور عزیزمان ایران فیلتر های هوای مختلف وجود دارند که بعضی از آنها از جنس پلاستیک و بعضی از آنها از آهن ساخته شدند. در برندهای معتبر تولید کننده فیلتر هوای کمپرسور از ابرهای فشرده در این قطعات استفاده شده که تمام این ابر ها حالتی حلزونی دارند که باعث کارکرد هرچه بهتره دستگاه می‌شوند و همچنین عمر مفید خودت فیلتر نیز نسبت به مدل‌های نامرغوب افزایش پیدا می کند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *