فیلتر آب صنعتی

در دنیای امروز به دلیل افزایش استفاده از مواد شیمیایی و نیز ورود آلاینده های صنعتی به منابع  آب، نیاز به فیلتر آب صنعتی برای جداسازی این آلاینده‌ها بسیار بیشتر شده است. از این فیلتر صنعتی آب برای تصویه آب در کارخانه های داروسازی و صنایع غذایی و بهداشتی و همچنین برای تولید آب مصرفی نیروگاه های بخار استفاده میشود برای خرید انواع فیلتر آب صنعتی با فیلتریار تماس بگیرید.

نقش انواع فیلتر آب صنعتی در مصارف مختلف

  • فیلتر پیش تصفیه آب

در این فیلتر آب بیشتر در صنایع نفت و گاز استفاده میشود؛ در ابتدا مواد و ذرات معلق در اب را فیلتر کرده و در مرحله بعد مواد آلی محلول در آب از طریق فیلتر کربنی حذف می‌شود.

  • فیلتر آب برای اسمز معکوس

این فیلتر با اعمال فشار آب تصفیه شده را از آلاینده‌ها جدا میکند این فیلتر در کلیه صنایع مواد غذایی ، تولید آب معدنی ، تجهیزات آرایشی بهداشتی ، صنایع دارویی ، صنایع الکترونیکی ، سیستم‌های شهری کاربرد دارد.

فیلتر آب دستگاه صنعتی

  • فیلتر آب با روش ضد عفونی

فیلتر ضدعفونی آب با روش های مختلفی انجام میگیرد؛ کلرزنی یکی از شایع ترین روش‌های ضدعفونی آب است که بیشتر در تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب شهری مشاهده می‌شود. در تمامی مراحل از فیلترهای آب صنعتی استفاده میشود.

جهت ضد عفونی آب از سیستم تولید ازن نیز استفاده می‌شود که در فاضلاب‌های صنعتی، تولید آب معدنی، صنایع غذایی و کشاورزی و محیط های بیمارستانی کاربرد دارد

استفاده از اشعه فرابنفش نیز یکی دیگر از روشهای ضدعفونی آب است که در مواردی مانند تولید آب مقطر قابل مشاهده است.

  • فیلتر آب صنعتی شبکه‌ای

این فیلتر آب ابتدایی‌ترین نوع فیلتر آب است که با استفاده از الیاف پلی‌پروپیلن یک شبکه به هم بافته و فشرده تولید شده است و مانع عبور ذرات معلق در آب می‌شود و آن را از هر نوع ذرات گرد و غبار، گل‌ولای و ذرات آلی پاک میکند؛ دقت جداسازی این فیلتر آب صنعتی تا ذرات بالای ۱ میکرون می‌باشد.

  • فیلتر کربن فعال

این نوع فیلتر که با نام UDF نیز شناخته می‌شود از ذرات هم اندازه کربن تشکیل شده است و با جذب سطحی آلاینده هایی چون کلر و گازهای محلول، رنگ و بوی نامطبوع آب را برطرف میکند.

  •  فیلتر کربن بلاک

در این فیلتر با عملی مشابه با روش قبل اما ساختاری متفاوت، در تکمیل عملیات کربن فعال عمل میکند و مواد آلی باقیمانده و طعم و بوی نامناسب آب را به طور کامل از بین می‌برد.

فیلتر دستگاه تصویه صنعتی

  • فیلتر قلیایی

این فیلتر سطح مواد معدنی را در آب بالا برده و آب را قلیایی میکند. و آب با عبور از این فیلتر صنعتی بسیاری از مواد معدنی خود را از دست داده و در ادامه با افزودن آنتی اکسیدان‌های مورد نیاز بدن و موادی مانند منیزیم و سدیم و پتاسیم و همچنین افزایش سطح اکسیژن، کیفیت آب را برای آشامیدن بالا میبرد.

  • فیلتر اشعه ماوراء بنفش

فیلتر اشعه ماوراء بنفش از یک مخزن استیل و یک  منبع نور برای تولید اشعه تشکیل شده است و آب با عبور از این مخزن، اشعه فرابنفش را جذب کرده و  با استفاده از انرژی این اشعه میکروب ها و باکتری های خطرناک  موجود در آب را از بین می‌برد و از رشد و تکثیر مجدد آن جلوگیری میکند؛ این نوع فیلتر آب صنعتی در گندزدایی و استریل کردن بسیار موثر است.

از ویکی پدیا در رابطه با فیلتر آب بیشتر بخوانید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *