فیلتر روغن گیربکس

فیلتر روغن گیربکس  می تواند از نفوذ ذراتی ریز در سطح روغن که به گیربکس وارد می شود، جلوگیری کند. این ذرات خیلی ریز می توانند قاتل خوبی برای گیربکس و موتور شما باشند و به مرور باعث استهلاک این قطعات حیاتی شوند.
فیلتر به نابودی ناخالصی های روغن پرداخته و از سایش گیربکس و موتور ماشین شما جلوگیری می کند. جهت خرید انواع فیلتر روغن گیربکس در برند های آلمانی ، ژاپنی ، چینی ، ایرانی؛ قیمت فیلتر روغن گیربکس را از شرکت فیلتریار استعلام بگیرید.

کاربرد فیلتر روغن گیربکس

چرخ دنده ها و موتور ماشین نیاز شدیدی به روان کننده و روغن موتورهای مناسب دارند.روغن گیربکس می تواند عملکرد گیربکس را بهبود ببخشد.

برای برای کاهش میزان اصطکاک موتورها بود . به طوری که  فیلتر روغن گیربکس  از حضور هر نوع ماده اضافی در کنار این روغن جلوگیری می کند.

خوردگی قطعات تنها مشکل این روغن فیلتر نمی باشد و آلودگی روغن فیلتر هم می تواند از دیگر تبعات این روغن باشد که به علت وجود ناخالصی هایی در این روغن به وجود می آید.

نکاتی در مورد فیلتر روغن گیربکس

شما برای حفظ سلامتی  روغن گیربکس می توانید به نکات زیر توجه نمایید:

توجه داشته باشید که  فیلتر روغن گیربکس  به محض کیپ شدن باید تعویض گردد و در صورتی که آن را تعویض نکنید با مشکلات عدیده ای از جمله آسیب به موتور گیربکس مواجه خواهید شد. این مساله شما را نسبت به تعویض به موقع  فیلتر روغن گیربکس  حساس تر خواهد کرد.

  مشکل کیپ شدن گیربکس می تواند بسیار ریشه ای باشد و به علت آسیب جدی گیربکس به وجود آمده باشد، بنابراین بهتر است حتما یک کارشناس خبره علت این مشکل را بررسی کند. پس از بررسی علت این امر می توان به یک نتیجه قطعی رسید اما این مشکل معمولا به دلایل زیر به وجود می آید:

  • دمای بالای گیربکس و ناخالصی روغن و انتخاب روغن گیربکس نامناسب.
  • زمان مناسب تعویض  فیلتر روغن گیربکس   باید همزمان با تعویض دوره ای روغن گیربکس باشد.

نشانه خاصی وجود دارد که ما می توانید به کمک آن از سالم بودن روغن گیربکس خود اطمینان حاصل کنید، اگر رنگ روغن سالم قرمز رنگ باشد، شما نسبت به سالم بودن آن می توانید مطمئن باشید. اما اگر رنگ این روغن مایل به قهوه ای باشد، می توان به سالم بودن آن شک کرده و نسبت به تعویض مجدد آن اقدام نمود.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *