فیلتر کمپرسور

فیلتر کمپرسور یک قطعه بسیار مهم بر روی کمپرسور ها قرار گرفته و از ورود هرگونه رطوبت اضافی و دیگر ذرات به قسمت های بادی مانند بوکس بادی، منگنه کوب، میخکوب، پیستوله و غیره جلوگیری می نماید.در کمپرسور برای بهبود کارایی از سه فیلتر استفاده میشود که شامل موارد زیر است:
فیلتر هوای کمپرسور ، فیلتر روغن کمپرسور و فیلتر سپراتور کمپرسور قیمت فیلتر کمپرسور را از فیلتریار استعلام بگیرید.

انواع فیلتر کمپرسور مناسب برای کمپرسور هوا

فیلتر های متفاوتی است که در بازار به عنوان فیلتر کمپرسور بر روی کمپرسورهای هوا مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف فیلتر کمپرسور در اندازه و ابعاد مختلف در فروشگاه های ابزار یراق وجود دارند که کارهای های مختلفی را نیز ارائه می نمایند بهترین کار این است که با توجه به کمپرسور مورد نظر خود فیلتر کمپرسور مناسب با آن را انتخاب نمایید. در صورتی که از کمپرسور هوا فقط در زمینه رنگ کاری استفاده می کنید استفاده از یک فیلتر کمپرسور هوای تک کاره کاربری ایده آلی را برای دستگاه شما ایجاد می‌نماید. فیلتر کمپرسور تک کاره شامل یک رگلاتور تنظیم فشار هوا و همچنین یک مخزن برای جمع آوری رطوبت اضافی و همچنین گرد و غبار و وجود یک درجه برای نمایش میزان فشار هوا می باشد. با استفاده از فیلتر کمپرسور تک کاره علاوه بر آنکه می توانید هوای آلوده گرد و غبار و رطوبت را فیلتر کنید می توان فشار مورد نیاز خود را که می خواهید از شیلنگ خارج شود مورد تنظیم قرار دهید.

فیلتر کمپرسور باد

فیلتر کمپرسور مناسب برای این نوع دستگاه ها فیلتر کمپرسور دوقلو می باشد که از دو بخش تشکیل شده یک قسمت موجود بر روی این قطعه وظیفه فیلتر کردن هوا و ذرات معلق در آن را داشته و قسمت دوم آن این وظیفه را بر عهده دارد که در زمان مورد نظر روغن مورد نیاز را به هوای خروجی تزریق نمایند با به وجود آمدن چنین فرآیندی هوا با روغن به صورت اصولی ترکیب شده و در نتیجه ابزار بادی دچار استهلاک و سایش بسیار کمتری در قطعات خود خواهند شد که این موضوع باعث افزایش هرچه بیشتر عمر و کارایی این دستگاه ها می شود. این نوع فیلتر کمپرسور که وظیفه تزریق روغن را برعهده دارد برای فعالیت‌های رنگ کاری و رنگ آمیزی مناسب نبوده و در عین حال می تواند خسارات شدیدی را نیز به وجود بیاورد. ولی در صورتی که بخواهید از فیلتر کمپرسور دوقلو برای فعالیت ‌های رنگ کاری خود استفاده کنید می توان آن را مورد استفاده قرار داده ولی در آن هیچ روغنی نریزیم تا تنها فشار هوا تنظیم و فیلتراسیون شود

فیلتر کمپرسور مناسب برای پیستوله

یکی دیگر از انواع فیلتر های کمپرسور که به صورت مخصوص جهت استفاده بر روی پیستول طراحی و تولید می‌شود فیلتر کوچک سیستول می باشد که معمولاً  قیمت فیلتر کمپرسور از این مدل چیزی بین ۱۵ الی ۳۰ هزار تومان می باشد و این قطعه در قسمتی که هوا از آن وارد پیستوله می شود و مورد نصب قرار می گیرد و فرایند فیلتر شدن هوا و ذرات معلق در آن و همچنین رطوبت به صورت اصولی انجام می شود. با توجه به اینکه این نوع فیلتر کمپرسور وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهد و توجه زیادی نیز کار آمده است و به شما پیشنهاد می کنیم که از فیلترهای کمپرسور سایز بزرگ تک کاره استفاده نمایید چرا که این فیلتر ها فرآیند بسیار بهتری را برای جذب رطوبت و ذرات اضافی معلق در هوا در دستور کار خود دارند.

تاثیر ورود ذرات معلق در هوا و رطوبت در کمپرسور

در صورتی که هوای آلوده که حاوی ذرات گرد و غبار و همچنین مقادیری رطوبت می باشد به درون ابزار بادی ورود پیدا کند چه مشکلی پیش می آید ؟ به عنوان مثال در نظر بگیرید شما با استفاده از پیستوله رنگ مورد نظر خود را بر روی سطح چوب، پلاستیک و یا هر چیز دیگری ایجاد می نماید شاید در مراحل اولیه از رنگ کاری ذرات معلق از طریق دستگاه بر روی سطح رنگهای شده ورود پیدا کردند به خوبی نمایان نشود ولی هرچه به مراحل پایانی رنگکاری نزدیک می‌شویم به خوبی مشاهده می‌کنیم که مواردی مانند خاک، ماسه و یا حباب هایی بر روی سطح ایجاد شده که از ظرافت، کیفیت و ارزش کار به صورت چشمگیری می خواهد ولی در صورتی که یک فیلتر کمپرسور در مسیر خروجی هوا قرار بگیرد هیچ کسی مشکل ها به وجود نخواهد است.

همچنین ورود اصولی و تزریق به موقع روغن نیز یکی از احتیاجات بسیار اساسی کمپرسور هوا می باشد اگر شما یک از نزدیکی فرآیند کار کمپرسور هوا را دیده باشید متوجه می شوید که این دستگاه نیز مانند بسیاری از دستگاه صنعتی محتاج روغن می باشد و بسیاری از کمپرسورهای موجود بازار با توجه به اینکه کیفیت بالایی در هنگام ساختن دارند مشاهده می‌کنیم که روغن به داخل مخزن نفوذ می‌کند که این مورد اصلاً مناسب نیست.

به این مطلب امتیاز دهید!